LUBOŠ FIDLER
autorské hudební nástroje (roletofon, ocelová pružina, cyklofon, Romo T57)
Lubošova bicí souprava
elektrická a basová kytara
a dříve i texty a zpěvy

info@nocniptak.cz
http://bandzone.cz/nocniptak
http://youtube.com/user/Nocniptak2011
ZDENĚK KONOPÁSEK
souprava bubnů a činelů
trubka aj.

ŠTĚPÁN PEČÍRKA (věčný host)
zpěv, texty, basová kytaraALBA


Digitální album "Prach", vyšlo 27. května 2024 u nakladatelství Polí5


V roce 2023 mávnul Noční pták opět perutěmi, a to při letním soustředění v Albeři. Během tohoto mávnutí se 5. 8. uskutečnil veřejný koncert (viz video Kryštofa Ziky youtu.be/8dnVJKTkqVA) a o 2 dny později neveřejné nahrávání s ambicí zachytit a rozvinout témata a nápady, které zazněly při improvizacích během koncertu. Výsledkem je album PRACH.


+ + +Digitální album "Jsem zdráv a daří se mně dobře" vyšlo 7. května 2021 u nakladatelství Polí5


Text „Jsem zdráv a daří se mně dobře“ byl všemi jazyky Rakousko-Uherska předtištěn na dopisnicích posílaných ze zákopů 1. světové války. I toto album může být chápáno jako světlice vystřelená ze zákopů, v nichž se už více než rok nacházíme.

Základem hudebního materiálu pro album „Jsem zdráv a daří se mně dobře“ jsou pracovní nahrávky, které byly pořízeny během několika málo dnů u příležitosti domácího koncertu v létě 2019 v Albeři u Nové Bystřice. V roce 2021 se Luboš Fidler k tomuto materiálu vrátil. Nahrávky si poslechl, rozbil na střepy a střípky, tyto zamíchal, některé naklonoval smyčkami, zvukově vypiplal a za přispění obou spoluhráčů nebo s pomocí svého zvukového archivu doplnil o další zvukové zdroje.